Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     318
             Vakar:      455
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Novados: Aicina uz grāmatas DZĪVE DZIRKAĻU PILSKALNĀ atvēršanu (0)

26. janvārī plkst. 15.00 Krustpils novada Kūku pagasta Zīlānos, Zīlānu kultūras namā, Laukezera ielā 4 Juris Urtāns, Krustpils novada pašvaldība un Latvijas Kultūras akadēmija aicina uz grāmatas DZĪVE DZIRKAĻU PILSKALNĀ atvēršanas svētkiem.

Vai var dzīvot vienlaikus mūsdienās un senatnē? Laikam jau nevar, taču mēģināt pietuvoties šai senatnes dzīvei var mēģināt. Senatnes pētnieki ir meklējuši un atraduši simtiem metožu kā to darīt. Izmantoti rakstītie avoti un arheoloģiskās liecības, folklora un stāsti, senie attēli un kartes. Pēdējos gados arvien vairāk vēstures izpratnei mēģina tuvoties senās dzīves atdarinātāji, kas būvē senlatviešu koka pilis un mājokļus, darina senlaicīgu keramiku, rotas un ieročus, iejūtas tā laika dzīvē.

Arheologs un kultūras vēsturnieks JURIS URTĀNS (prof., Dr.hist., Dr. habil. art.) iet līdzīgu, bet tomēr citu ceļu. Savu plašo arheologa, senā reljefa lasīšanas, folkloras un vietvārdu izmantošanas pieredzi viņš izmanto, lai mēģinātu atainot seno dzīvi Krustpils Dzirkaļu pilskalnā. Pilskalns un tā tuvākā apkārtne ir autora privātīpašums, kurā, kopjot ainavu, tiek vadīts ilgs laiks. Atšķirībā no tradicionālajām pētniecības pieejām, autors pilskalnā uzturas un dzīvo ne tikai vasarā, bet arī ziemā un rudenī, ne tikai dienā, bet arī agros rītos un vakaros, ne tikai jaukos laika apstākļos, bet arī putenī un lietū. Autora profesionālo zināšanu apvienojums ar ļoti personīgām izjūtām ļauj grāmatu nosaukt daudznozīmīgi - "Dzīve Dzirkaļu pilskalnā", saprotot dzīvi pilskalnā gan senos laikos, kā to savu zināšanu un izjūtu robežās redz profesionāls pētnieks, gan mūsdienās, kas vairāk ir autora izjūtas un refleksijas. 24.01.2018Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom