Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     309
             Vakar:      455
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Policijas ziņas: Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu lietā par 50 eiro banknošu viltošanu ievērojamos apmēros (0)

Pagājušā gada nogalē Valsts policija pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā par 50 eiro banknošu izgatavošanu, glabāšanu un izplatīšanu, kopumā viltojot 1 000 viltotas banknotes, kas līdz šim ir bijis lielākais konstatētais viltotu eiro naudas banknošu daudzums Latvijā. Par minēto noziedzīgo nodarījumu tika aizturētas trīs personas, kuras viltotās banknotes izplatīja ne tikai Latvijas Republikas robežās, bet arī ārpus tās.

Kriminālprocesā noskaidrots, ka 2015. gada oktobrī Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas īsā laika posmā konstatēja trīs personu grupējumu, kas Rīgā, kādas tipogrāfijas uzņēmuma telpās, nodarbojās ar naudas viltošanu, glabāšanu un izplatīšanu lielā apmērā starptautiskā līmenī. 

Izmeklēšanas laikā tika veiktas vairākas kratīšanas, kuru rezultātā izņemti noziedzīgā nodarījuma lietiskie pierādījumi – tipogrāfijas iekārtas un ierīces, dažādas klišejas naudas zīmju reljefa un detaļu izgatavošanai, kā arī izgatavotā un daļēji izgatavotā produkcija 50 000 eiro vērtībā. Jāpiemin, ka neviena no viltotajām 50 eiro banknotēm netika ieviesta apgrozījumā.

Valsts policija aizturēja 1965., 1970. un 1988. gadā dzimušos vīriešus, kuri iepriekš nav nonākuši policijas redzeslokā. Sākotnēji vienai no aizturētajām personām tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, savukārt pārējām tika piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 192. panta otrās daļas (2015. gada redakcijā) - par viltotu Latvijas Republikā apgrozībā esošu vai apgrozībai paredzētu naudas zīmju izgatavošanu vai šāda viltojuma izplatīšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā.

2017. gada beigās Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde pabeidza izmeklēšanu lietā un kriminālprocesu nodeva prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai. Ja aizdomās turēto personu vaina noziedzīgajā nodarījumā tiks pierādīta, viņiem var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

 

Sagatavoja Elīna Sprudzāne
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas  
vecākā speciāliste
 26.01.2018Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom