Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     303
             Vakar:      455
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Sports: Pārsteigumiem bagāts turnīrs (0)

Ar gaiļa dziesmām veco gadu aizvadījām,
Ar skaļām suņu rejām jauno sagaidījām.
Ar azartu novusu nu atkal varam spēlēt,
Viens otram labus panākumus tajā vēlēt!
Savu meistarību suņa gadā vairosim
Un otro līgu kopā atkal iekarosim!

Jau trešo gadu pēc kārtas risinājās Jēkabpils atklātais individuālais turnīrs novusā, kas pulcēja dalībniekus no Jēkabpils pilsētas un apkārtējiem novadiem.

Kaut 2. posmā bija mazāk novusistu nekā pirmajā, tomēr tas nemazināja spēļu spraigumu un konkurenci, bet tieši pretēji. Dalībnieku samazinājumam bija gan subjektīvi, gan objektīvi iemesli. Uznākušais putenis zemi klāja ar biezu sniega villaini, tādēļ daļa spēlētāju nevarēja izbraukt, iziet no savām dzīves vietām, lai nokļūtu sacensību vietā.

Šis turnīrs ieies vēsturē ar to, ka no troņa tika gāzti līdzšinējie līderi un viņu vietas iekaroja citi konkurenti. Tas bija negaidīts, bet patīkams pārsteigums, un  apliecināja, ka neviens nevar būt drošs par savām līdzšinējām pozīcijām un meistarībā nedrīkst stāvēt uz vietas. Šāda situācija veicina veselīgu sāncensību un novusa attīstību. Par to patiess prieks gan pašiem spēlētājiem, gan līdzjutējiem un turnīra organizatoriem.

Izspēlējot dueļus apakšgrupās, objektīvi noskaidrojās novusistu pašreizējais meistarības līmenis. Savstarpējās spēlēs bija daudz neizšķirtu rezultātu un neviens nespēja izvairīties no zaudējuma. Šajā posmā 1. vietu izcīnīja Andris Tomiņš (Jēkabpils), kurš 1. posmā bija piektais. Labs izrāviens! 2. pozīciju iekaroja Pēteris Sprukts (Krustpils novads), kurš iepriekšējā posmā bija tikai vienpadsmitais. Fantastisks panākums! Kā izteicās pats veiksminieks, šī bijusi viņa diena, jo sīvā cīņā zudēja tikai uzvarētējam. Ar 3. vietu bija jāsamierinās jēkabpilietim Andrim Celmiņam, kurš piedzīvoja vismazāko kritumu, jo iepriekš bija otrais. 4. vietu ieguva Vilnis Pavasars, kuram bija tikpat punktu kā Andrim, vien papildrādītājs bija sliktāks. 5. vietu izcīnīja Arvīds Gilučs (Salas novads), kurš 1. posmā bija trešais. Jaunpienācējs Ainārs Ūbergs (Salas novads) noslēdza olimpisko sešnieku un turpmāk spēs iekarot augstāku pozīciju, jo savā apakšgrupā pārliecinoši bija pirmais. Lai tā notiek! Sieviešu un zēnu grupā pārsteigumu sarūpēja 12-gadīgais Juris Stikāns (Jēkabpils), izcīnot 1. vietu un pierādot, ka īsā laika periodā, regulāri trenējoties, var gūt labus panākumus. Tā turpināt, Juri! Tālākajās vietās ierindojās Inese Bērziņa un Natālija Jeļizarjeva.

Pēc diviem posmiem, summējot izcīnītās vietas, vadošais sešnieks izskatās šādi: 1. vietā Andris Celmiņš ar 5 punktiem, 2. vietā Andris Tomiņš - 6 punkti, 3. Arvīds Gilučs - 8 punkti, 4. Vilnis Pavasars - 10 punkti, 5. Valentīns Sipovičs - 11 punkti, 6. Pēteris Sprukts - 13 punkti. Pēdējais posms droši vien ienesīs jūtamas izmaiņas šajā situācijā, jo ikviena novusista mērķis ir iekarot augstākas virsotnes. Kopumā 2 posmos piedalījās 31 spēlētājs, kas ir rekords īsajā turnīru vēsturē.

 

Tiekamies 10. februārī!


Māris Jaudzems 30.01.2018Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom