Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     454
             Vakar:      466
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Valstī: LTRK pasūtījis juridisku atzinumu par OIK un tā pamatotību (0)

Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) pasūtījusi juridisku pētījumu par obligātās iepirkumu komponentes (OIK) pamatotību un atbilstību kā Latvijas, tā Eiropas Savienības normām.

Lai sagatavotu izsvērtu viedokli par OIK atbalsta maksājumu saņemšanu, kā arī plānotajām izmaiņām Ministru kabineta noteikumus, lai ierobežotu saņēmēju skaitu un apjomu, LTRK nolēma veikt juridisko izpēti. “Ņemot vērā to, ka elektrības rēķini Latvijā ir lielāki nekā citās kaimiņvalstīs, kā arī to, ka daudziem uzņēmējiem šīs izmaksas kavē attīstību un mazina konkurētspēju, vēlamies darīt visu iespējamo, lai samazinātu OIK ietekmi uz rēķiniem,” saka LTRK prezidents Aigars Rostovskis.

Tāpat biedrība aicina savus biedrus informēt par to, kā jaunizveidotā OIK diferencēšana ietekmē to darbību un vai rēķinu pieaugumi mazajiem un vidējiem uzņēmumiem nav pārlieku lieli. “Mēs atbalstām domu, ka energoietilpīgajiem uzņēmumiem jāsaņem atlaides, taču arī pārējiem komersantiem rēķiniem jābūt mazākiem,” saka A.Rostovskis, piebilstot, ka nepieciešams meklēt citus risinājumus, piemēram, nosedzot papildu izmaksas no citiem līdzekļiem, kā arī būtiski mazinot OIK ietekmi uz gala rēķiniem.

LTRK pēc juridiskā ziņojuma saņemšanas, plāno diskutēt par rezultātiem ar biedriem, kā arī publiski paust viedokli par to, kā turpmāk noteikt valsts atbalsta saņemšanu zaļās enerģijas ražotājiem, mazinot elektrības rēķinus un ceļot Latvijas uzņēmēju konkurētspēju. Biedrība arī turpinās mērķtiecīgi strādāt ar politikas veidotājiem un Ekonomikas ministriju, lai panāktu pēc iespējas zemākus elektrības rēķinus.

 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2300 individuāli biedri un vairāk kā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2015.gadā pārsniedza 17,5 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau vairāk nekā 80.gadu!

 

 

Rūta Grikmane
Sabiedrisko attiecību konsultante
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera 30.01.2018Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom