Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     398
             Vakar:      717
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Policijas ziņas: Valsts policija pabeidz izmeklēšanu par viena miljona rubļu legalizēšanu; aizdomās turētie – divi bankas darbinieki (0)

Valsts policijas pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā, kas 2016.gada sākumā guva plašu sabiedrisko rezonansi un pastiprinātu mediju uzmanību – par iespējamiem finanšu pārkāpumiem tobrīd vēl strādājošajā A/S „Trasta Komercbankā”.

Aizdomās par noziedzīgi iegūtu vienu miljonu rubļu legalizēšanu, tika aizturēti vairāki augsta līmeņa bankas darbinieki. 2017.gada decembra beigās izmeklēšana pabeigta un nodota prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Pēc tam, kad 2015.gadā Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) rīcībā nonāca informācija par A/S “Trasta Komercbanka” augsta līmeņa darbinieku iespējamu saistību ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, tika uzsākta izmeklēšana, ierosinot kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 195.panta trešās daļas par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, 2015.gada beigās Valsts policija veica kratīšanu toreiz vēl strādājošajā A/S „Trasta Komercbankā” un aizturēja vairākas personas, t.sk.,divus bankas darbiniekus – 1974. un 1985.gadā dzimušus vīriešus, kas kriminālprocesā tika atzīti par aizdomās turētiemnoziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā.

Turpinot izmeklēšanu kriminālprocesā, ENAP amatpersonas guva pierādījumus tam, ka abi aizdomās turētie A/S “Trasta Komercbanka” darbinieki, izmantojot savu stāvokli un iespējas, ko sniedza ieņemamais amats, kopā ar kādu Krievijas Federācijas pilsoni, legalizēja kopumā vienu miljonu Krievijas rubļu, kas iegūti, veicot fiktīvus darījumus. Jāatzīmē, ka izmeklēšanas laikā atšifrēta sarežģīta un grūti izsekojama ekonomiskā shēma, kurā naudas legalizācija realizēta, izmantojot A/S “Trasta Komercbanka” norēķina kontus ofšora zonā un fiktīvus uzņēmumus, kas reģistrēti gan Krievijas Federācijā, gan Eiropā.

2017.gada 29.decembrī kriminālprocess nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām aizdomās turētajām personām. Sods, kas var tikt piemērots par šādu noziedzīgu nodarījumu ir brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz 12 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Tāpat personām būs jāatbild par pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā. Atbilstoši Krimināllikuma 196.panta otrajai daļai, par šādu noziedzīgu nodarījumu, personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz trim gadiem.

 

Sagatavoja Ilze Jurēvica
Valsts policijas 
Sabiedrisko attiecību nodaļas 
Vadītāja vietniece                     
                       06.02.2018Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom