Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     450
             Vakar:      466
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Sabiedrība: Viena trešdaļa iedzīvotāju otro pusīti Valentīna dienā plāno lutināt ar paša gatavotu maltīti, 62% plāno līdz 20 eiro lielus tēriņus svinībām (1)

Mīlestība iet caur vēderu, to pierāda arī Latvijas iedzīvotāju plāni Valentīna dienas atzīmēšanai. Viena trešdaļa iedzīvotāju savu otro pusīti Valentīna dienā plāno lutināt ar paša gatavotu maltīti. Savukārt svinībām 62% iedzīvotāju iecerējuši līdz 20 eiro lielus tēriņus, liecina “Maxima Latvija” veiktā aptauja.

Vēl 25% respondentu svinībām plāno atvēlēt 21-40 eiro, bet 13% aptaujāto Valentīna dienas svinēšanai tērēs vairāk nekā 41 eiro.

Starp populārākajām svētku dāvanām aptaujas dalībnieki minēja ziedus, saldumus, dzirkstošo vīnu, šampanieti, kā arī foto rāmīšus, kuros ievietot kopējo bildi, zemenes, un arī dažādus nieciņus ar sirds simboliku.

“Iedzīvotāji Valentīna dienas svinībām gatavojas laikus, jo sākot ar februāra sākumu, salīdzinājumā ar pagājušā gada tādu pašu periodu, ievērojami pieauguši Valentīna dienai raksturīgo preču apjomi. Dzirkstošā vīna pārdošanas apjomi “Maxima Latvija” veikalos pieauguši par 22%, bet šampanieša pārdošanas apjomi auguši vairāk nekā 2 reizes. Šajā periodā biežāk nekā iepriekš iepirkumu groziņos iedzīvotāji likuši dzirkstošos vīnus un šampaniešus, kas ir iepakoti speciālās dāvanu kastītēs. Teju 4 reizes pieauguši dažādu foto rāmīšu pārdošanas apjomi, par 27% pieauguši sirds formas spilvenu pārdošanas apjomi, bet aromātisko sveču pārdošanas apjomi pieauguši par 15%,” novērojumos dalās “Maxima Latvija” Biznesa analītikas departamenta direktore Zane Kaktiņa.

“Zemenes sirds formas iepakojumā, āboli ar sirsniņu un eņģelīti, āboli ar īpašiem uzrakstiem, lai atzītos mīlestībā, kā arī plaša ziedu izvēle – rozes, neļķes, krizantēmas, tulpes, gerberas un orhidejas, ikviens var iegādāties mūsu lielākajos veikalos, lai sveiktu savu otro pusīti svētkos,” dāvanu idejas min Z. Kaktiņa.

“Arī internetveikala e-maxima.lv klienti laicīgi sākuši iegādāties dažādas šiem svētkiem raksturīgas preces. Šogad februāra sākumā, salīdzinājumā ar tādu pašu laika periodu pērn, par 56% pieauguši dažādu saldumu pārdošanas apjomi, par 63% bezalkoholisko vīnu un par 24% arī prezervatīvu pārdošanas apjomi,” stāsta internetveikala e-maxima.lv vadītāja Sanita Bērziņa.

“Tāpat starp mūsu klientiem esam novērojuši tendenci, ka tajos gadījumos, ja kāds no pāra atrodas komandējumā vai strādā ārzemēs, e-maxima.lv ir kā sava veida vēstnesis vai Amors, kas nogādā otrajai pusītei svētkos kādu gardu pārsteigumu. Šajos pasūtījumos dominē “Raffaello” konfektes, dažādas aromātiskās sveces, kūciņas – visbiežāk, mini eklēri, un citi kārumi,” turpina S. Bērziņa.

Svinēs īstajā dienā

Lai gan Valentīna diena šogad ir nedēļas vidū, lielāka daļa jeb 69% to svinēs tieši 14. februārī, 4% respondentu atzīst, ka svētkus paspējuši jau atzīmēt iepriekšējā nedēļas nogalē, bet vēl 17% respondentu iecerējuši krāšņas svinības šajā nedēļas nogalē. Tikai 10% respondenti neplāno atzīmēt Valentīna dienu.

“Tradicionāli tieši 14. februārī arī “Maxima Latvija” veikalos strauji pieaug ziedu, dzirkstošā vīna, sveču, dažādu dekoru un saldumu pārdošanas apjomi, jo tad iedzīvotāji steidz iepirkties, lai vakarā priecētu savu otro pusīti. Tāpat pieaug arī gatavo salātu, augļu, ogu, īpaši zemeņu pārdošanas apjomi. Līdzīgi kā pērn, visstraujākais pārdošanas apjomu kāpums šīm precēm, visticamāk, būs tieši 14. februārī,” prognozē Z. Kaktiņa.

Mīļumiņš – topa augšgalā

Gandrīz 17% iedzīvotāji par populārāko mīļvārdiņu atzina vārdu “mīļumiņš”, 13% respondentu ikdienā visbiežāk savu otro pusīti sauc īstā vārda pamazināmā formā, bet 12% aptaujāto atzina, ka, viņuprāt, populārākais mīļvārdiņš ir “zaķītis”. Vēl tika minēti daudz citu variantu, kā bitīte, lauvēns, puķīte, sieviņa vai vīriņš, rupucītis utt. Savukārt 15% iedzīvotāju atzina, ka ikdienā mīļvārdiņus neizmantojot.

Aptauja par svētku svinēšanas paradumiem bija izvietota “Maxima Latvija” mājaslapā laika posmā no 5. februāra līdz 12. februārim, un tajā kopumā piedalījās 761 respondents.

 

Zane Udrase
SIA „Maxima Latvija” Komunikācijas speciāliste 14.02.2018Komentārs

Anonīms
(02.03.2018 01:07)

Jus meklejat finansejumu, lai atjaunotu savu darbibu vai nu projekta istenošanai, ja jums nepieciešams finansejums citu iemeslu del, vai ari kaut ko velaties. Mes esam gatavi pieškirt finansejumu jebkurai personai, kuru ievero visi atmaksašanas noteikumi. Email: servicepeakgroup@hotmail.com

Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom