Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     323
             Vakar:      455
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Pašvaldība: Aicina Jēkabpils izglītības iestāžu skolēnus apmeklēt Rīgas zooloģisko dārzu (0)

2013. gada novembrī Jēkabpils pilsēta kļuva par Rīgas Zooloģiskajā dārzā mītošo lūšu aizbildni. Kopš tā laika Jēkabpils pilsētas pašvaldība, sadarbībā ar Rīgas zooloģisko dārzu Jēkabpils izglītības iestāžu skolēniem piedāvā apmeklēt zooloģisko dārzu ar 50% atlaidi ieejas biļetes maksai.

Pieteikumu Rīgas zooloģiskā dārza apmeklējumam skolu klašu grupām jāsūta uz e-pastu info@rigazoo.lv, minot, ka vēlas izmantot Rīgas Zooloģiskā dārza īpašo piedāvājumu Jēkabpils pilsētas pašvaldībai.

Ziemeļu lūsis ir iekļauts apdraudēto dzīvnieku sarakstā. Rīgas Zooloģiskais dārzs jau vairāk nekā 20 gadus piedalās lūšu vairošanas un nebrīves populācijas menedžmenta programmā (ESB – Eiropas ciltsgrāmata). Pēdējo 10 gadu laikā 14 Zoodārza filiālē „Cīruļi” dzimušie lūsēni nosūtīti uz citiem zoodārziem un Polijas WWF vadītajam šīs sugas reintrodukcijas projektam Polijā.

Jēkabpils pilsēta kļuvusi par lūšu aizbildni, jo Jēkabpils ģerbonī attēlots sudraba laukumā zem egles ejošs lūsis. Jēkabpils ģerboņa zīmējumu Heraldiskā komisija pieņēma 1924.gada 21.novembrī. Šādam ģerboņa zīmējumam bijusi sava priekšvēsture. Leģenda vēsta, ka reiz Kurzemes hercogs Jēkabs devies medīt. Ilgi viņš klīdis pa savas hercogistes mežiem, bet medījums nav gadījies. Beidzot viņš nonācis Daugavas krastā un te zem kuplas egles – lūsis. Nomedījis lūsi, hercogs pamanījis, ka tuvumā ir neliela pilsētiņa. 1670.gada 12.februārī Kurzemes hercogs Jēkabs te dibināja pilsētu Jakobstadt jeb Jēkabpili.

 

Informāciju sagatavoja
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
sabiedrisko attiecību nodaļa
Foto: rigazoo.lv 18.03.2018Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom