Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     240
             Vakar:      683
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Pašvaldība: Objektam Bebru mikrorajonā kontrole veikta atbilstoši likumdošanai (0)

19. martā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā “Aizliegtais paņēmiens” tika demonstrēts sižets par iespējamiem pārkāpumiem objektā Jēkabpils Bebru mikrorajonā. Kā skaidro Jēkabpils pilsētas pašvaldībā, pašlaik nav iemesla uzskatīt, ka objektā kāds no darbiem ir veikts nekvalitatīvi vai ir ignorēti projektā paredzētie būvniecības normatīvi.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis norāda, ka tūlīt pēc informācijas saņemšanas tika veikta atbilstošu asfalta paraugu ņemšana ielas segumā: “Mēs paši iniciējām ārkārtas paraugu ņemšanu tajās vietās ielu segumā, kuri tika pieminēti arī LTV raidījumā, tomēr paraugi, kas tika paņemti atbilstoši visām normatīvu prasībām, nekādas atkāpes no projekta vai trūkumi asfalta segas uzklāšanas procesā un ielas seguma biezumā netika konstatēti.” Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs skaidro: “Man kā pašvaldības vadītājam ir svarīgi, lai pār pilsētā realizētajiem infrastruktūras objektiem neklātos  aizdomu ēna. Un pagaidām, pretēji raidījumā paustajam, man nav pierādījumu, kas liecinātu par pārkāpumiem.” Komentējot raidījumā demonstrēto sižetu un tajā parādītos “paraugus”, pilsētas mērs ir skeptisks: “Šādas ekspertīzes un urbumi tiek veikti ar īpašu tehniku un atbilstoši noteikumiem, lai varētu droši izdarīt secinājumus, mūsu veiktās pārbaudes pārkāpumus nav parādījušas.”

Jēkabpils pilsētas pašvaldības iniciētajās pārbaudēs tika konstatēts gan atbilstošs asfalta biezums, gan abu asfalta kārtu esamība: “Jēkabpils pilsētas pašvaldība ir šī objekta pasūtītājs, un mēs esam ieinteresēti, lai pilsēta saņemtu kvalitatīvu, atbilstoši būvnormatīviem uzbūvētu objektu. Veicām paraugurbumus tieši blakus LTV veiktajiem. Mūsu paņemtie paraugi apliecina, ka normatīvi ir ievēroti,” secina pilsētas mērs R. Ragainis. Viņš akcentē, ka arī būvniecības gaitā ir tikusi nodrošināta likumdošanai atbilstoša objekta uzraudzība: “Objektu jau būvniecības stadijā nepārtraukti kontrolēja gan būvuzraugs, kas pastāvīgi atradās objektā, gan Būvniecības valsts kontroles birojs. Par veiktajām objekta apsekošanām ir konkrētas fotoliecības, kvalitātes kontroles akti un citi dokumenti,” stāsta Raivis Ragainis, uzsverot, ka pašvaldība pati neveic ne būvniecību, ne tās uzraudzību, jo eksistē likumdošanā noteikta kontroles sistēma: “Pašvaldība veic pasūtījumu pēc korekti veiktas iepirkuma procedūras, bet uzraudzību veic attiecīgi eksperti un dienesti, kas arī sniedz atzinumu par to, vai viss ir noticis tā, kā nepieciešams un noteikts likumā.” Domes priekšsēdētājs norāda, ka pašvaldībai nav kāda īpaša attieksme pret vienu vai otru uzņēmumu, kas izpilda pašvaldības pasūtījumu: “SIA “Ošukalns” uzvarēja iepirkuma konkursā ar lētāko piedāvājumu, piedāvājot ievērojami zemāku cenu nekā konkurenti.”

Lai nodrošinātu objektīvu informāciju sižetā, pašvaldība ir bijusi gatava kopā ar LTV pārstāvjiem pārbaudīt saņemto informāciju, taču tādu kopīgu ekspertīzi nav izdevies veikt: “Man ļoti žēl, ka jau informācijas gatavošanas brīdī pašvaldības pārstāvjiem un ekspertiem nebija iespēju būt klāt, tad, iespējams, nerastos ļoti daudzi jautājumi un nebūtu tik daudz nekorektas informācijas,” uzskata Raivis Ragainis, īpaši uzsverot, ka līdz šim nav bijis iemesla apšaubīt kontrolējošo kvalitātes uzraudzības institūciju lēmumus: “Šajā brīdī pašvaldība ir kļuvusi par šī gadījuma ķīlniekiem, jo, no vienas puses, populārā raidījumā tiek parādīts sižets par it kā aizdomīgiem objektiem pilsētā, bet, no otras, pašvaldībai ir ierobežotas iespējas atspēkot demonstrēto vai skaidrot patieso situāciju.”

 

Lai skaidrotu Jēkabpils pilsētas pašvaldības viedokli un informētu par rīcībā esošo informāciju saistībā ar LTV raidījumā “Aizliegtais paņēmiens” demonstrēto sižetu, Jēkabpils pilsētas pašvaldība rīko preses konferenci ar pilsētas domes priekšsēdētāja un objekta būvuzrauga piedalīšanos 2018. gada 21. martā pulksten 9:00 Jēkabpils pilsētas domes sēžu zālē, Brīvības ielā 120, Jēkabpilī.


Informāciju sagatavoja:
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa 20.03.2018Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom