Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     234
             Vakar:      683
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Policijas ziņas: Krustpils novadā pieķerts kūlas dedzinātājs; policija atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta! (0)

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde jau iepriekš informēja, ka iestājoties siltākam laikam,  aktivizējušies kūlas dedzinātāji. Dedzinot kūlu, var nodarīt lielu postu meža platībām, dzīvām radībām, kā arī, izceļoties ugunsgrēkam, var nodegt gan dzīvojamās, gan arī saimniecības ēkas un ugunsgrēkā var zaudēt pat dzīvību. Neapdomīgas rīcības dēļ, nelaime var piemeklēt gan pašus dedzinātājus, gan arī  pavisam nevainīgus cilvēkus.

Viens no kūlas dedzināšanas gadījumiem tika konstatēts pagājušajā sestdienā,  24.martā,  pulksten 14.30 Krustpils novadā, Mežāres pagastā. Veicot patrulēšanu, Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas darbinieki pamanīja, ka tiek dedzināta kūla. Notikuma vietā kūlas dedzinātājam  - 1970.gadā dzimušajam vīrietim, tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Policija atgādina iedzīvotājiem, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu (LAPK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimt astoņdesmit līdz septiņsimt eiro. Kriminālatbildība iestājās, ja dedzinot kūlu aizdegusies kāda no ēkām, kā rezultātā radīti lieli zaudējumi vai ugunsgrēkā  gājis bojā cilvēks.  Savukārt Krimināllikuma 185.panta 2.daļa paredz, ka par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā vai ja tā nodarījusi lielu materiālu zaudējumu, vai ja tās rezultātā vainīgā neuzmanības dēļ iestājusies cilvēka nāve vai izraisītas citas smagas sekas, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Policija arī lūdz iedzīvotājus būt vērīgiem un  gadījumā,  ja tiek manītas personas, kuras dedzina kūlu, nekavējoši par to informēt, zvanot pa tālruni 110 vai 112.

Būsim apdomīgi, nededzināsim kūlu!

 

Informāciju sagatavoja
Ieva Sietniece,
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes
vecākā speciāliste 26.03.2018Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom