Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     325
             Vakar:      455
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
VUGD ziņas: Neretas novada Neretas pagastā dzēsts kūlas ugunsgrēks 40 hektāru platībā (0)

Aizvadītajās dienās, laika posmā no šī gada 29.marta plkst. 6.30 līdz 3.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 84 izsaukumus – 51 uz ugunsgrēku dzēšanu, 18 uz glābšanas darbiem, bet 15 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 10.06 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Ozolnieku novada Salgales pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka dzīvojamā māja dega 180m2 platībā. Plkst. 14.08 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajās dienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, papīri, gāzes plīts, meža zemsedze, siena ruļļi, riepas un sadzīves mantas, vieglā automašīna, starpstāvu pārsegums, angāra durvis un skaidu kaudze, pirts un saimniecības ēka. 

Ceturtdien Zemgalē reģistrēti 40 izsaukumi uz kūlas ugunsgrēkiem, ar kopējo degšanas platību vairāk nekā 74 hektāri. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija izcēlušies:

  • 5 hektāri – Rundāles novada Rundāles pagastā un Iecavas novadā;
  • 9 hektāri – Iecavas novadā;
  • 40 hektāri pērnās zāles un 3 hektāri meža jaunaudzes – Neretas novada Neretas pagastā.

Aizvadītajās dienās saņemti vairāki izsaukumi par nepareizu apkures sistēmas ekspluatāciju un sodrēju degšanu, izsaukumi saņemti uz Dobeles novada Auru pagastu, Dobeles novada Annenieku pagastu, Skrīveru novadu, Pavārkalna ielu Tukumā, Viesītes novada Rites pagastu, Staru ielu Tukumā, Jelgavas novada Svētes pagastu un Engures novada Smārdes pagastu.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, sestdien ugunsdzēsēji glābēji Zirgu ielā Jelgavā atbrīvoja ventilācijas šahtā iekritušu papagaili un nodeva to saimniekiem, bet svētdien Bāra ceļā Jelgavā atbrīvoja tīklā sapinušos stirnu un palaida brīvībā.

Visā Latvijā aizvadītajās Lieldienu brīvdienās VUGD saņēma 134 izsaukumus – 51 uz ugunsgrēku dzēšanu, 50 uz glābšanas darbiem, bet 33 no izsaukumiem bija maldinājumi.

 

Ilze Dāme Birziņa
VUGD Prevencijas un
sabiedrības informēšanas nodaļa 03.04.2018Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom