Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     234
             Vakar:      683
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Veselība: Aicina apmeklēt lekcijas par veselīgu uzturu “Aptaukošanās – iemesli, riski, ris (0)

Projektā „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī” tiek organizēts pasākums “Interaktīvu fizisko aktivitāšu un veselīga uztura nodarbību cikls “Fiziskās aktivitātes un uzturs ikdienā – labas veselības priekšnoteikums”. Pasākuma mērķis - bērniem un pieaugušajiem veicināt kopēju izpratni par fiziskajām aktivitātēm un veselīgu uzturu kā veselīga dzīvesveida principiem.

Saskaņā ar Latvijas skolēnu veselības paradumu pētījuma 2013./2014.mācību gada aptaujas rezultātiem un tendencēm (SPKC 2015) kopš 2010.g. liekās ķermeņa masas un aptaukošanās izplatība palielinājusies gan zēniem, gan meitenēm visās vecuma grupās. No 2002.gada regulāra brokastošana darba dienās būtiski samazinājusies gan zēniem, gan meitenēm visās vecuma grupās.  Zems ir skolēnu īpatsvars, kuri uzturā vismaz reizi dienā lieto augļus, dārzeņus - kopumā mazāk kā trešdaļa pusaudžu Latvijā katru dienu uzturā lieto augļus un dārzeņus, kā arī skolēniem ir zema ikdienas fiziskā aktivitāte – tikai 2 no 10 skolēniem katru dienu ir fiziski aktīvi vismaz 60 minūtes.

Ir situācijas, kad vecāki bieži to neuzskata par problēmu, bet liekais svars var radīt bērniem ne tikai kosmētiskas neērtības, bet slēpj arī daudzas nopietnas medicīniskas problēmas. Un ir gadījumi, kad aptaukošanās cēlonis ir meklējams ne tikai pašos bērnos, bet arī vecākos, tātad, bieži vien tas ir atkarīgs no ģimenes, vecāku uztura.

Aktualizējot šo svarīgo tēmu 2018. gada 12.aprīlī plkst. 17.30 Jēkabpils 2.vidusskolā tika organizēta uztura lekcija skolēnu vecākiem un visiem interesentiem - “Aptaukošanās – iemesli, riski, risinājumi”.

Lekcijā tiek apskatītas sekojošas tēmas: aptaukošanās kā mūsdienu problēma, iemesli, kas to izraisa, aptaukošanās kā dažādu veselības problēmu izraisītājs, iespējamie risinājumi tās mazināšanai, ēdienkartes izmaiņas, fiziskās aktivitātes. Tiek runāts par to, cik nepieciešama ir pietiekama ikdienas fiziskā aktivitāte gan fiziskās, gan garīgās veselības veicināšanai. Un cik svarīgi ir ieviest veselīga uztura un fizisko aktivitāšu paradumus bērniem. Mums pieaugušajiem – vecākiem – ir jāvelta īpaša uzmanība gan ārpusstundu fizisko aktivitāšu iespēju nodrošināšanai bērniem, gan arī jāzina, kādi ir veselīgi svara regulēšanas paņēmieni.

Lekcijas tiks organizētas arī:
19.aprīlī plkst.17.30 Jēkabpils pamatskolā, Rīgas ielā 200;
26.aprīlī plkst.17.30 Jēkabpils Valsts ģimnāzijā;
8.maijā plkst.17.30 Jēkabpils 3.vidusskolā;
15.maijā Jēkabpils pamatskolā, R.Blaumaņa ielā 27.

Vairāk par projekta pasākumiem skat. www.jekabpils.lv   sadaļā Sabiedrība – Veselība – Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi.


Žanete Tiltiņa,
Veselības veicināšanas koordinētāja
Jēkabpils pilsētas pašvaldībā 17.04.2018Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom