Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     234
             Vakar:      683
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Pašvaldība: Pašvaldības policija atgādina: “Aiz sava mājdzīvnieka ir jāsavāc!” (0)

„Esmu pilnīgā neizpratnē par suņu saimniekiem, kuri ved pastaigās savus suņus un nesavāc sava dzīvnieka atstāto. Tas ir šausmīgi!”
„Vai pastāv kādi noteikumi, kas nosaka suņu pastaigu kārtību pilsētas teritorijā? Vai tiešām pēc suņiem nav jāsavāc izkārnījumi?”

„Pie mājas, kurā dzīvoju, ir zālājs, kur es varētu iziet pastaigā ar bērnu, taču tas vienkārši nav iespējams, jo suņu saimnieki ir bezatbildīgi un aiz sava dzīvnieka nesavāc. Rezultātā zaļā zona ir pārvērsta par īstu kaku lauku! Ko darīt?”

„Pavasaros zālāji ir balti, jo ziemā suņu saimnieki aiz saviem suņiem nesavāc. Ja es iesniegšu fotogrāfijas, vai tiks sodīti attiecīgo mājdzīvnieku īpašnieki?”

Tie ir tikai daži no Jēkabpils pilsētas pašvaldības policijai uzdotajiem jautājumiem, kas liecina par to, ka iedzīvotāji nezina, kā jārīkojas šādās situācijās.

Jēkabpilī, tāpat kā citās Latvijas pilsētās, suņu ekskrementu nesavākšana pēc mīluļu izvešanas pastaigā ir aktuāla problēma, tāpēc 2018.gada pavasarī Jēkabpils pilsētas pašvaldības policija pievērsīs pastiprinātu uzmanību un lūgs arī iedzīvotāju līdzdarbību, lai cīnītos ar šiem neapzinīgajiem suņu īpašniekiem/turētājiem.
Pašvaldības policija skaidro, ka Ministru kabineta noteikumu Nr. 266 „Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” 52.3.punkts paredz, ka dzīvnieka īpašniekam un turētājam ir pienākums apdzīvotu vietu teritorijā savākt sava mājas (istabas) dzīvnieka ekskrementus.

Atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 106.pantam, sods par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšanu ir brīdinājums vai fiziskajām personām  naudas sods no septiņiem līdz trīssimt piecdesmit eiro, bet juridiskajām personām - no piecpadsmit līdz septiņsimt eiro.
Par tādiem pašiem pārkāpumiem, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas vai ja to dēļ nodarīts fizisks vai materiāls zaudējums, - uzliek naudas sodu fiziskajām personām no piecpadsmit līdz septiņsimt eiro, bet juridiskajām personām - no septiņsimt līdz tūkstoš četrsimt eiro.
Šis likuma pants pieļauj iespēju lemt arī par dzīvnieka konfiscēšanu. Administratīvo sodu piemēro un jautājumu par dzīvnieka konfiscēšanu lemj Jēkabpils pilsētas domes Administratīvā komisija.

Kā rīkoties, ja suņa saimnieks nepilda pienākumu apdzīvotu vietu teritorijā savākt sava mājas (istabas) dzīvnieka ekskrementus?

Redzot šāda veida pārkāpumu, iedzīvotājiem:
1) jāpiefiksē pārkāpuma datums, laiks, vieta. vēlams veikts fotouzņēmumu/ video ierakstu (tagad to var izdarīt arī ar tālruņa palīdzību).
2) jāraksta iesniegums norādot pārkāpuma vietu, datumu, laiku un, ja zināms, tad informāciju par suņa īpašnieku/turētāju (vārdu, uzvārdu, dzīvesvietu). Pie iesnieguma jāpievieno fotouzņēmumu/ video ierakstu (ja tāds ir). Ja foto nav iespējams veikt, būtu labi, lai jūsu vārdus varētu apliecināt vēl kāda šo pārkāpumu redzējusi persona.

Lai varam priecāties par kopā padarītu darbu un sasniegtu gaidīto rezultātu, Pašvaldības policija aicina iedzīvotājus ziņot par mājdzīvnieku un viņu saimnieku izplatītākajām pastaigas vietām un laikiem pa tālruni 65283888 vai nosūtot ziņojumu e - pastā vpa@jekabpils.lv

 

Jēkabpils pilsētas pašvaldības policijas
vecākā inspektore I.Ostrovska 23.04.2018Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom