Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Novados: Skandināsim Sēlpils pakalnus Latvijas simtgades godam (0)

12.maijā 2018.gadā Sēlpils „Boļānos“ desmitais pavasaris ar pakalnu skandināšanu, gavilēšanu un slaveno burdodziedāšanu kopā ar saucējām un visiem jums, dziesmu draugi!

Desmit gadi ir mazpulku un mājas saimnieku kopīgi izveidotajai Ozolu takai, kura tika stādīta par godu Sēlpils 800-gadei un Latvijas deviņdesmitai dzimšanas dienai.

Tika iestādīti 111 ozoliņi, kur katru no tiem joprojām grezno tautasdziesma. Šī aktivitāte ir atsauce uz sēlpilieša Pētera Blauberga devumu Krišjāņa Barona Dainu skapim. Katrā no viņa iesūtītajām  111  tautasdziesmām ir minēts ozols. Arvien pie katra ozoliņa atjaunojam tautas dziesmas. Pa šiem gadiem krietni izauguši ozoliņi un īpaši  to stādītāji.

 Šogad paiet desmit gadi kopš durvis vēris  "Sēlpils lauku sētas dainu skapis”. Tas ir kā pagodinājums un apliecinājums tiem sēlpiliešiem, kas 19.gs. Sēlpilī pierakstīja un Dainu Tēvam iesūtīja 3389 tautasdziesmas. "Sēlpils lauku sētas dainu skapis" tās atgriezis Sēlpilī, pieejamas ikvienam "Boļānos". Starpnieks ir internets ar adresi www. dainuskapis.lv.

Vienlaicīgi ar "Sēlpils lauku sētas dainu skapja" atvēršanu "Boļānos" aizsākās arī  Sēlpils pakalnu skandināšana.  Katru pavasari maijā Boļānu birzīs, vecajos ābeļdārzos, lejās un pakalnos ir iespēja sadziedāties, sasaukties, un pretī dziedāt kopā ar Tradicionālās dziedāšanas grupu "Saucējas". Šogad tas notiks jau 10. reizi. Tad, sacenšoties ar lakstīgalu treļļiem, skan slavenās Sēlpils rotāšanas dziesmas, par kurām Jurjānu Andrejs ir teicis: "...tā ir skaistākā dziedāšana, kas latviešiem ir".

Dziediet visi vienu dziesmu,
Kas vienā ustabā;
Kā mūs visus pamieloja
Viena veca māmuliņa.
(L.t.dz.768)

2008.gada 1. jūlijā mazpulka dalībnieki uzaicināja Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūta pētniekus Jāņa Zvirgzda vadībā atkārtoti pētīt  Strūves  meridiana loka punktu „Daborkalns“.  Šopavasar tas  kļuvis par  Latvijas valsts aizsargājamo kultūras pieminekli.

Šopavasar Ābeļu skolas mazpulcēni Zaļajai Ozolu takai pievienos ozoliņu  Latvijas simtgadei.

Skandināsim Sēlpils pakalnus 12.maijā 2018.gadā Latvijas simtgades godam! Sīkāka informācija pa telefonu 26496601 Maija.


Foto Spodra Purviņa:
Maija Daina Paegle
Spodra Purviņa
 10.05.2018Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom