Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     244
             Vakar:      683
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Sports: Eiropas čempionāta otrais cēliens Beļģijā (0)

Šajās brīvdienās Beļģijā norisināsies FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar klases otrais posms, kurā par uzvaru cīnīsies 28 dalībnieki. Jēkabpilietim Reinim Nitišam šīs būs piektās sacensības Žila Tašenī vārdā nosauktajā un 1149 metrus garajā trasē, un otrās – kurās viņš startēs ar SET Promotion komandas apkalpotu M-Sport Ford Fiesta Supercar.

“Lai gan pirmais Eiropas čempionāta posms notika pirms četrām nedēļām Spānijā, šis pēdējais mēnesis man bijisļoti piepildīts ar dažādām autosporta aktivitātēm. Pāris dienas Somijā strādāju ar RX Academy jaunajiem rallijkrosa talantiem, tāpat klātienē biju piesnigušajā pasaules rallijkrosa čempionāta posmā Portugālē, kur manā pārraudzībā bija SET Promotion Super1600 komanda. Pagājušajā nedēļā ar līdzīgiem pienākumiem devos uz Zviedriju, kur Holjesā sākās RallyX Nordic sezona. Papildu tam, piedalījos arīrallija stenogrammas un braukšanas treniņos, lai sagatavotos vēl pēc nedēļas paredzētajam Rally Talsi. Droši varu teikt, ka autosporta duna mani nav pametusi ne uz mirkli!

Sākot ar Beļģijas posmu, Eiropas čempionātam pievienosies divkārtējais RX2 čempions Sirils Reimonds, domāju, ka arī 2017. gada čempions Antons Marklunds vairākas naktismeklējis variantus, kā uzlabot savu sniegumu. Bet arī mana komanda nav sēdējusi rokas klēpī salikusi – esam analizējuši Niklasa Gronholma pērnā gada datus, un redzam, ka Metē trasē varam uzrādīt konkurētspējīgus apļa laikus.

Atšķirīgi no citiem posmiem, Beļģijā treniņbraucieni notiks jau piektdien, kas ļaus pirmos iespaidus gūt vēl vienu nakti pirms kvalifikācijas braucieniem – tādējādi būs vairāk laika novērst kādus trūkumus. Protams, tas strādās arī uz otru pusi, ja kādam no konkurentiem uzreiz neizdosies atrast piemērotākos mašīnas regulējumus – arī viņiem būs šis papildu laiks. Katrā ziņā, nedomājot par to kas notiks blakus garāžās, mēs centīsimies izdarīt savu darbu tā, lai varētu cīnīties par uzvaru!” pirms sacensībām Beļģijā atklāj Reinis Nitišs.

Reiņa Nitiša dalība FIA Eiropas rallijkrosa čempionātā iespējama, pateicoties atbalstam, ko sniedz Radex, LDz Cargo, Ošukalns, Citadele, Circle K, Latvijas Gāze un Jēkabpils Dome, kā arī Gefa Latvija, Hertz, If, Light Guide Optics International, Pasaules Optika, RA Events, Rīgas Brīvosta un Sonora. Informatīvo atbalstu nodrošina DELFI.

Vairāk par Reiņa Nitiša gaitām un sacensībām uzzināsiet interneta mājaslapā www.reinisnitiss.com, kā arī sociālajos tīklos Instagram/reinisnitiss,Twitter@ReinisNitissRX, Facebook /ReinisNitissOfficialun YouTube/ReinisNitissOfficial.

Vairāk par SET Promotion uzzināsiet http://www.setpromotion.com/.

EURO RX of Belgium norises grafiks

Piektdiena, 11. maijs
17:40 Treniņbraucieni

Sestdiena, 12. maijs
10:30 Treniņbraucieni
12:00 Euro RX Supercar 1. kvalifikācija
14:40 Euro RX Supercar 2. kvalifikācija

Svētdiena, 13. maijs
09:30 Treniņbraucieni
11:00 Euro RX Supercar 3. kvalifikācija
13:00Euro RX Supercar 4. kvalifikācija
15:00 Tiešraides translācija kanālā LTV7 un LMTStraume
15:10Euro RX Supercar Pusfināli
16:00 Euro RX Supercar Fināls

*pēc Latvijas laika; norādītie laiki ir provizoriski un var mainīties.

2018. gada FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta kalendārs, Supercar klase:

  1. SPĀNIJA – BARSELONA – 14./15. APRĪLIS
  2. BEĻĢIJA – METĒ – 12./13. MAIJS
  3. ZVIEDRIJA – HOLJESA – 30. JŪNIJS/ 1. JŪLIJS
  4. FRANCIJA – LOJAKA – 1./2. SEPTEMBRIS
  5. LATVIJA – RĪGA – 15./16. SEPTEMBRIS


 

PAR REINI NITIŠU

Reinis Nitišs FIA Eiropas rallijkrosa čempionātā ar priekšpiedziņas Super1600 klases autodebitēja 2012. gadā, kad piedalījās piecos sezonu noslēdzošajos posmos, savu pirmo ieskaites punktu izcīnot jau pirmajās sacensībās Zviedrijā. 2013. gada sezonā pilnveidojot savas prasmes, Nitišs turpināja startēt Super1600 klasē, SET Promotion komandas sastāvā piedaloties visos sezonas posmos – kopumā izcīnot sešas uzvaras, kas sezonas izskaņā nodrošināja pašu augstāko rezultātu – Eiropas čempiontitulu.

Sagaidot 2014. gada sezonu, rallijkrosa sabiedrība pieredzēja pamatīgas pārmaiņas – tika mainīta sacensību hierarhija, rallijkrosam piešķirot pasaules čempionāta statusu.

Arī Reinis Nitišs spēra soli uz priekšu un pieteicās startam jaunizveidotajā pasaules rallijkrosa čempionātā ar pilnpiedziņas Supercar auto. Olsbergs MSE komandas sastāvā Nitišam bija spoža sezona, kuras laikā jēkabpilietisuzvarējaNorvēģijas posmā, pasaules čempionāta sezonu noslēdzotkopvērtējuma 3. vietā. Arī trīs nākamos gadus Reinis Nitišs dažādu komandu sastāvā startēja FIA pasaules rallijkrosa čempionātā – Olsbergs MSE (2015), All-Inkl.com Münnich Motorsport un Olsbergs MSE (2016) un EKS (2017).

2018. gads iezīmēs jaunu pagrieziena punktu Reiņa Nitiša rallijkrosa karjerā – jēkabpilietis atkārtoti pievienosies SET Promotion komandai, kurā faktiski uzsāka savu karjeru. Šoreiz gan ar būtiski atšķirību – dalība FIA Eiropas rallijkrosa čempionātā notiks jaudīgākajā Supercar klasē.

 

Jānis Unbedahts,
RA EVENTS
, SIA 11.05.2018Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom