Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     234
             Vakar:      683
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Jēkabpilī: „Muzeju nakts” Krustpils pilī (0)

19. maijā Krustpils pilī notiks ikgadējā Starptautiskā akcija „Muzeju nakts”. Pasākums sāksies plkst. 19:00 un ilgs līdz 1:00.

Latvijas simtgades reizē “Muzeju nakts” tēma ir „Šūpulis”, tādējādi iekļaujoties valsts simtgades stāstā, kas sākās 2017. gadā un turpināsies līdz 2021. gadam. Šī gada vadmotīvs ir „Dzimšana”.

Katras tautas un nācijas pastāvēšanu nodrošina šūpulis. Valsts dibināšanas un pastāvēšanas jēga rodama rūpēs par ģimenes, dzimtas un tautas šūpuli. “Muzeju naktī” godināsim šūpuļu darinātājus, sargātājus un šūpotājus!

“Muzeju nakts” Krustpils pilī norisināsies no plkst. 19:00 līdz 1:00. Pasākuma apmeklētāji varēs piedalīties radošajās darbnīcas un aktivitātēs pils iekšpagalmā, apmeklēt pils pagrabu un Vārtu torni, kurā aplūkojama Latvijas Tekstilmākslas asociācijas tekstiliju izstāde “Sakņu sistēma”.

Muzeja Izstāžu zālē būs iespējams iepazīties ar izstādi „100 iemesli lepoties ar Jēkabpili”, savukārt, Marmora zālē, apskatīties mākslinieces Sandas Mālnieces gleznas izstādē “Iespaidu varā”.

Krustpils pils stāvlaukumā notiks Zemessardzes 56. kājnieku bataljona ekipējuma un ieroču demonstrēšana. Apskatei tiks piedāvātas artilērijas iekārtas, kaujas un izlūkošanas bruņumašīnas. Demonstrēšanā piedalās Kanādas vadīta NATO paplašinātā kaujas grupa.

Apmeklētāju ievērībai – Krustpils pils stāvlaukumā automašīnas novietot nevarēs, tuvākais stāvlaukums ir pie Krustpils saliņas.

Plkst. 21:00 Krustpils Evanģēliski luteriskajā baznīcā skanēs saksofonistes Annijas Briškas koncerts. 

Vairākus gadus pēc kārtas “Muzeju naktī” savas durvis vērs arī grāmatnīca „Zvaigzne ABC”, kas atrodas Rīgas ielā 175.

Ieeja pasākumos ir bezmaksas.

 

Kate Riekstiņa,
Jēkabpils Vēstures muzeja
Komunikāciju nodaļas vadītāja 18.05.2018Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom