Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     263
             Vakar:      683
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Sabiedrība: Jēkabpilī, Viesītē un Rubeņos #BalsoTu: jaunieši izstrādājuši pārmaiņu projektus! (0)

Pirmdien, 21.maijā plkst. 15.00 Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā prezentēs 5 radošus un konkrētus risinājumus, kā uzlabot vidi Jēkabpilī, Viesītē un Rubeņos.

Eiropas Parlamenta biroja Latvijā organizēto Jaunatnes līdzdalības pasākumu #Balso Tu mērķis ir veicināt jauniešu un bērnu izpratni par demokrātiju un attīstīt pilsoniskuma un līdzdalības prasmes.

Projektā #BalsoTu!KĀ? iesniegti 5 konkrēti jauniešu izstrādāti priekšlikumi pārmaiņām.

Jēkabpils:
1. Bērnu rotaļu laukums Neretas ielā,
2. Strītbola laukums Lauktehnikas mikrorajonā un
3. Volejbola laukums pie Agrobiznesa koledžas.

Viesīte:
4. Laukums jauniešu brīvā laika pavadīšanai pie Viesītes vidusskolas.

Rubeņi (Jēkabpils novads):
5. Gadiem neizmantotas vecas pienotavas ēkas pārveide  atraktīvā vides objektā jauniešiem.

Jauniešu izstrādātos pārmaiņu projektus vērtēs žūrija, kā arī tiks izvērtētas iespējas labāko ideju īstenošanai.

Žūrijas sastāvā: Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele, Jēkabpils pilsētas pašvaldības Būvniecības un komunālās saimniecības nodaļas ainavu arhitekte Kristīne Garde, Saimnieciskās nodaļas vides māksliniece Sanda Mālniece, mākslinieks, Mūsdienu mākslas galerijas Līvānos vadītājs Raimonds Vindulis. Pasākumu vadīs atraktīvais mūziķis Jorans Šteinhauers.

Projekts #BalsoTu ir pierādījums pārmaiņu iespējamībai. Demokrātijā un līdzdalības procesos nepieciešami domu biedri, atbalstītāji, līdzīgi domājošie, tāpēc jauniešu izstrādāto priekšlikumu izvērtēšanā 21. maijā svarīga loma būs projektu atbalstītājiem. Tas būs viens no vērtēšanas kritērijiem  projekta nozīmīguma noteikšanai,” skaidro Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele. “Jaunatnes līdzdalības pasākumu mērķis mudināt gūt praktisku pieredzi un izprast KĀPĒC?, PAR KO? un KĀ? balsot. Piedaloties vēlēšanās, kopā izlemjam savu, Latvijas un Eiropas nākotni,” viņa papildina.

Eiropas Parlamenta biroja organizētie Jaunatnes līdzdalības pasākumi #BalsoTu tradicionāli motivē jaunāko sabiedrības daļu rast atbildi uz jautājumiem:
KĀPĒC: Jelgavā, 14.aprīlī, Biedrība "Debašu centrs" turnīrā skolēni no visas Latvijas debatēja par to, kāpēc ir svarīgi piedalīties vēlēšanās. Debatētāju sniegumu atzinīgi novērtēja Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks un Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

KĀ: Jēkabpilī, Viesītē un Rubeņos (Jēkabpils novads): jaunieši veido pārmaiņu projektus – zīmējumos un skicēs parādot, kā savu apkārtni padarīt labāku un jauniešiem draudzīgāku.

PAR KO: Rēzeknē, Līvānos un Ludzā jaunieši balsojot risināja sev svarīgus jautājumus. Rezultāti tiks paziņoti 24.maijā plkst.15.00 Rēzeknē, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā “Zeimuļs”.

Jaunatnes līdzdalības pasākumu ciklu Eiropas Parlamenta birojs Latvijā aizsāka pērn, pirms triju vēlēšanu maratona: pašvaldību vēlēšanām 2017, šogad oktobrī gaidāmajām 13. Saeimas vēlēšanām un jau pēc gada maijā - Eiropas vēlēšanām #EE2019.

#BalsoTu pasākumi pērn notika Rīgā, šogad notiek dažādos Latvijas reģionos, un tradicionāli tiek plānoti arī Eiropas vēlēšanu un turpmākajos gados.

 

Signe Znotiņa-Znota,
Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā 19.05.2018Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom