Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
Sabiedrība: Pasažieru aptaujā pozitīvo vērtējumu vairāk nekā pērn (0)

Jau otro gadu SIA “Jēkabpils autobusu parks” (JAP) sadarbībā ar Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 11.c klases skolēniem  organizēja sabiedrisko aptauju, lai noskaidrotu, vai pasažierus apmierina pārvadājumu kvalitāte, ko turpmāk vajadzētu uzlabot uzņēmuma darbībā. Šogad aptaujā piedalījās 882 respondenti, kuri ik dienas vai retāk pārvietojas ar JAP autobusiem gan Jēkabpils pilsētas, gan reģionālajos maršrutos.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada aptaujas rezultātiem, šogad lielāks skaits respondentu pozitīvi ir novērtējuši autobusu kursēšanas sākuma  un beigu laiku gan pilsētas, gan  reģionālajos maršrutos, šoferu apkalpošanas kultūru un informācijas pieejamību.

Tādā pašā līmenī kā pērn aptaujātie ir novērtējuši apstākļus autobusu salonos – tīrību, temperatūras režīmu un drošību brauciena laikā. 36 anketās norādīts, ka viņus neapmierina sēdekļu tīrība, uz tiem nereti vērojami uzraksti un zīmējumi.  29 respondenti norādījuši uz nepietiekamu salonu tīrību, īpaši dienas otrajā pusē.

27 pasažieriem liekas, ka autobusos ir  karsti un ventilācija nav pietiekama, bet 22 norādījuši, ka ziemā un no rītiem salonā nav  pietiekami silti. 6 pasažieri norādījuši, ka autobusā trokšņaini uzvedas skolēni – grūstās, runā rupjības, bet 5 respondenti anketās atzīmējuši, ka viņiem salonā traucē iereibuši pasažieri.
Kaut arī kopumā šoferu apkalpošanas kultūras apmierinošais vērtējums  ir palielinājies par 8% un nosaukts tikai viens nelaipns šoferis (pērn četri), tomēr 35 respondenti ir atzīmējuši, ka autobusu vadītāji reizēm mēdz būt nelaipni, īgni un  nelieto pieklājības frāzes. Viņi uzskata, ka, strādājot apkalpojošajā sfērā, darbiniekiem ir pienākums būt smaidīgiem,  teikt klientiem “lūdzu”, “paldies” un pieklājīgi, labvēlīgā intonācijā,  atbildēt uz jautājumiem.  Vairākās anketās bija nosaukti laipnie un izpalīdzīgie šoferi – Aivars Vītols, Viktors Rožkovs, Pēteris Kveders un Dzintars Daudzvārds. Vēl respondenti ir pamanījuši, ka pilsētas autobusu šoferi vienmēr palaiž gājējus pie pārejām. “Starppilsētu autobusos ir ļoti jauki šoferi”, “Paldies šoferītim par atrastām  nozaudētajām mantām”, “5.maršrutā šoferīši vienmēr ir laipni”, “Uz Rīgu vienmēr labi reisi un labi šoferi”, “Jēkabpils autoostā kasieres ļoti laipni paskaidro visu informāciju” – šādas pozitīvas atsauksmes JAP darbiniekiem bija veltītas vairākās anketās.

Anketā bija iekļauti vairāki Jēkabpils pilsētas maršrutu izmaiņu varianti, ko pilsētas iedzīvotāji bija ieteikuši jau pagājušā gada aptaujā un kuru iespējamība ir apspriesta uzņēmumā. 39% aptaujas dalībnieku ieteica laikā no četriem līdz septiņiem rītā un no septiņiem līdz vienpadsmitiem vakarā 5.maršruta vietā nodrošināt 1.maršruta autobusa kursēšanu līdz  gala pieturai “Stacijas laukums”. Šis variants nodrošinātu vairāku blīvi apdzīvotu mikrorajonu iedzīvotāju ērtības Jaunās, Viesītes, Viestura u.c. ielu tuvumā.  32% balsoja par 8.maršruta pagarinājumu līdz poliklīnikai 3 reizes dienā, savukārt 21% vēlētos, lai autobuss  uz Mežaparku kursētu divas reizes dienā gan vasarā, gan ziemā. 16% ieteica nodrošināt 3.maršruta autobusa iebraukšanu līdz 3.vidusskolai trīs reizes dienā, pa 15% respondentu uzskata, ka trīs reizes dienā autobusam būtu jākursē pa Rīgas ielu (Asote) un Daugavpils ielu, kā arī pa Madonas ielu līdz AS “LG” kantorim. Vismazāk – 6% aptaujāto – bija ieteikuši atjaunot autobusu kustību pa Zvanītāju ielu divas reizes dienā.

Jautājumā par avotiem, kur pasažieri gūst informāciju par JAP autobusu maršrutiem un autobusu kursēšanas laikiem, 43% aptaujāto norādīja vispārīgi uz internetu, 10% izmanto JAP mājaslapu www.jekabpilsap.lv, 7% - www.1188.lv, 6% - www.Radio1.lv mājaslapā un Jēkabpils autoostā. 16% aptaujāto informāciju skatās autobusu pieturās.

SIA “Jēkabpils autobusu parks” direktors Jānis Ščerbickis, vērtējot aptaujas rezultātus, atzīst: “Protams, ir gandarījums, ka šogad mūsu darbs kopumā ir labāk novērtēts nekā pirms gada, bet tāds jau ir mūsu mērķis – ar pieejamiem finanšu līdzekļiem un organizatoriskajiem pasākumiem uzlabot pasažieru apkalpošanu. Darāmā šai jomā joprojām ir daudz, un mūsu klientu vērtējums mums ir ļoti svarīgs, lai varētu izvirzīt jaunus uzdevumus. Taču lūgums cilvēkiem, kuri izmanto sabiedrisko transportu, būt saprotošiem un līdzatbildīgiem. Mēs nevaram izdabāt katra vēlmēm – vienam autobusā ir par karstu, citam tai pašā salonā liekas par vēsu, viens gribētu, lai autobusā skan klasiskā mūzika, cits vēlas klusumu. Vairākās anketās bija aizrādījums par netīriem sēdekļiem un netīrību salonos. Vai situācija neuzlabotos, ja visi pasažieri ievērotu tīrību un kārtību autobusā? Zināms taču, ka transportā nedrīkst braukt smērējošā vai smakojošā apģērbā, apzīmēt vai aprakstīt sēdekļus,  lietot pārtiku, kas var nosmērēt salonu vai citu pasažieru apģērbu. Nedrīkst likt uz sēdekļiem slapjus lietussargus un netīras somas. Bet vai visi to ievēro? Cerēsim, ka kopīgiem spēkiem braucienus JAP autobusos mēs spēsim padarīt ērtākus un patīkamākus. Laimīgu ceļu!”


Valda Priekule
Foto: jekabpilsap.lv 22.05.2018Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom