Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     450
             Vakar:      466
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Policijas ziņas: Par izvairīšanos no nodokļu nomaksas aizturēti taksometra pakalpojumu sniedzēji (0)

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicija pārvaldes 3. biroja darbinieki 2018. gada aprīlī aizturēja organizētās grupas dalībniekus – sešas personas, kuras, darbojoties saskaņoti un pildot iepriekš sadalītos pienākumus, sniedza taksometra pakalpojumus. Uzņēmums pakalpojumus sniedza kopš 2015. gada novembra un, slēpjot savus patiesos ienākumus, izvairījās no nodokļu nomaksas valstij 570 000 eiro apmērā.

Šī gada aprīlī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes darbinieki aizturēja organizētu grupu sešu cilvēku sastāvā, kuri, izmantojot 50 automašīnas un sniedzot taksometra pakalpojumus, grāmatvedības dokumentos atspoguļoja nepatiesus ienākumus.

Likumsargi veica vairākas kratīšanas iesaistīto uzņēmumu struktūrvienībās un noziegumā iesaistīto personu dzīvesvietās, kā rezultātā tika izņemti grāmatvedības dokumenti un elektroniskie datu nesēju. Aizturētajām personām noteikts aizdomās turēto personu statuss un piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka aizdomās turētie ilgstošā laika periodā veica faktu sagrozīšanu grāmatvedības dokumentos, norādot nepatiesu informāciju gan par veikto pakalpojumu apmēru, gan par uzņēmuma faktiskajiem ieņēmumiem, proti, ka uzņēmuma apgrozījums samazinājies astoņas reizes. Slēpjot patieso peļņu, uzņēmums izvairījās no nodokļu nomaksas valstij lielā apmērā. Šīs noziedzīgās shēmas īstenošanā tika iesaistīti vairāki uzņēmumi.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 217. panta trešās daļas – par uzņēmumam likumos noteikto grāmatvedības dokumentu informācijas viltošanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

 

 

Sagatavoja Elīna Sprudzāne
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste                      
                                                                                              25.05.2018Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom