Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
Māksla: Baznīcā skatāma mākslinieces ĒSTERES ZEMĪTES gleznu izstāde ATSPULGI (0)

Jēkabpils Svētā Miķeļa evaņģēliski luteriskajā baznīcā piektdienās, sestdienās un svētdienās no plkst. 11.00 līdz 17.00 skatāma mākslinieces  ĒSTERES ZEMĪTES gleznu izstāde ATSPULGI.

Ieeja par ziedojumiem baznīcas jumta remontam. Izstāde būs apskatāma līdz oktobrim. Gleznas pēc izstādes slēgšanas iespējams iegādāties.

 

Gleznotāja Ēstere Zemīte dzimusi 1973.gadā, beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu, kā arī Sociālā darba un sociālās pedagoģijas augstskolu “Attīstība”. Strādājusi par gleznošanas pasniedzēju, skolotāju, lektori, Dienas centra ielu bērniem vadītāju. Kopš 2001.gada strādā Mārupes vidusskolā par sociālo pedagogu un kopš 2018.gada strādā Valsts sociālās aprūpes centrā “Rīga” par sociālo darbinieci. Precējusies, trīs dēlu mamma.

Kopš 1990.gada rīkojusi 18 personālizstādes un ar savām gleznām piedalījusies vairāk nekā 40 grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs. Viņas gleznas atrodas Jelgavas Ģ.Eliasa mākslas un vēstures muzejā; privātkolekcijās Beļģijā, Dānijā, Francijā, Lielbritānijā, Izraēlā, Vācijā, ASV, Kanādā, Latvijā.

Kontemplācijas skolotājs Dr. Juris Rubenis par mākslinieces radošo pasauli saka: “Katrs cilvēks var atvērt savu dvēseli tikai par ievainojamības cenu. Tas ir iemesls, kāpēc mums ir tik grūti atvērties. Ēsteres Zemītes gleznas ir drosmīga atvēršanās, atklājot trauslu, smalku, bet ļoti spēcīgu sievietei pieejamu dzīves izjūtu.

Viņas darbos ir vieglums, daudz telpas un klātbūtnes. Tajos apvienojas mūsdienīgums, dziļums un tradīcija. Tās ir gleznas, kas var palīdzēt atvērties to uzmanīgam vērotājam.”

Ar Ēsteres Zemītes darbiem jēkabpilieši varēja iepazīties jau 1997.gadā, tagad māksliniece piedāvā ieskatu savā jaunākajā veikumā.

P.S. Pēc izstādes slēgšanas gleznas iespējams iegādāties (sīkākas ziņas pa tālruni 29441363)

  31.05.2018Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom