Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     349
             Vakar:      529
            


twitterBlogo arī Tu!
Ekonomika: Lauksaimniekiem piedāvā dažāda veida atbalstu (3)

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs marta nogalē organizēja „Reģionālās preses dienu Zemkopības ministrijā” un uz tikšanos aicināja vietējo laikrakstu redaktorus un žurnālistus, lai informētu par aktualitātēm lauksaimniecībā. Ar ministru tikās arī „JV”.

„Joprojām galvenā aktualitāte ir tā sauktās „Eiropas lietas”, kur mums jāpanāk, lai pret Latvijas zemniekiem būtu daudz „vienlīdzīgāka” attieksme maksājumos, salīdzinot ar Eiropas valstīm,” uzsvēra ministrs.

Attiecībā uz platību maksājumiem ministrs norādīja, ka turpinās Latvijas interešu lobēšana Briselē.

"Vācija un Francija ir vienojušās, ka platību maksājumi nav taisnīgi. Dokumentos gan to nav izdevies pateikt, ka maksājumiem jābūt vienādiem, bet, lai tie būtu taisnīgāki, par to gan cīnāmies," sacīja ministrs.

Runājot par atbalstu zemniekiem, ministrs uzsvēra, ka turpmāk lauksaimniecībā jāatbalsta tikai ražotāji, jo nodokļu nauda ienāks tikai no ražošanas. Jānis Dūklavs akcentēja, ka darīšot visu, lai zeme tiktu izmantota lauksaimniecības ražošanai.

"Tuvākajai nākotnei ir plāni, ka zemes iegādei darbosies atsevišķa, ilglaicīga kreditēšanas programma. Zemnieki varēs uz izdevīgiem noteikumiem kredītā pirkt zemi, kas tiks izmantota produkcijas ražošanai," skaidroja ministrs.

Tāpat arī J.Dūklavs uzsvēra, ka zemniekiem tiks nodrošināti 80 litri bezakcīzes dīzeļdegvielas uz vienu hektāru. Bezakcīzes dīzeļdegvielas apjoma samazināšana no 100 litriem uz vienu hektāru līdz 80 litriem nodrošinātu budžeta konsolidācijas pasākumiem nepieciešamos četru miljonu latu ietaupījumus, skaidroja J. Dūklavs.

“Nopietni brīdinu, ja tiks konstatēti gadījumi, ka zemnieki bezakcīzes degvielu izlieto citiem mērķiem nekā paredzēts, nāksies atmaksāt akcīzes daļu, un konkrētais lauksaimnieks šo degvielu nesaņems nākamajā sezonā,” uzsvēra J.Dūklavs.

Līdz šim lauksaimnieku patērētajai dīzeļdegvielai akcīzes nodoklis netika piemērots un, samazinot šo valsts atbalsta pasākumu, budžetā bija plānots ietaupīt ap 1,9 miljoniem latu.

Ar žurnālistiem tikās arī Ministrijas atbildīgo departamentu un nodaļu vadītāji, kas stāstīja par aktualitātēm atbalstā lauku saimniecībām, tiešajiem maksājumiem, valsts Lauku tīkla pasākumiem, programmu „Skolas piens” un „Skolas auglis”, Eiropas Komisijas programmas vistrūcīgākajām personām īstenošanu, grozījumiem „Meža likumā” un citiem jautājumiem. Tikšanās noritēja diskusiju veidā, jautājumus uzdeva gan žurnālisti, gan ministrs, gan speciālisti.

Sandra Mikanovska

Plašāk lasiet “JV” 5.aprīļa numurā 05.04.2011Komentārs

Anonīms
(12.11.2011 07:33)

Too many compliments too ltlite space, thanks!

Anonīms
(12.11.2011 19:17)

su6w1m , [url=http://kmcezgioupaf.com/]kmcezgioupaf[/url], [link=http://zsdczchpyfsc.com/]zsdczchpyfsc[/link], http://povyzhqsfamf.com/

Anonīms
(16.11.2011 15:05)

BcwoUs , [url=http://lpzayglnutal.com/]lpzayglnutal[/url], [link=http://zqutpagysweb.com/]zqutpagysweb[/link], http://nvazwybfftrn.com/
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom