Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Ekonomika: „Latvija kā nekad gatava iestāties eirozonā” (3)

Reaģējot uz reģionu laikrakstu un radiostaciju biežāk uzdotajiem jautājumiem, Latvijas Banka seminārā par iespējamo pāreju uz eiro 2014. gadā aicināja piedalīties Latvijas reģionu žurnālistus.

Semināra gaitā Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs iepazīstināja ar savu redzējumu par ieguvumiem, izmaksām un bažām saistītām ar eiro ieviešanu.

I. Rimševičs uzsvēra, ka galvenais jautājums, kas šobrīd virmo sabiedrībā, ir par to, stāties vai nestāties eirozonā. „Dzirdami viedokļi, ka eirozona sabruks, ka igauņi ir uzkāpuši uz „Titānika” un valda pilnīga neziņa par to, kas notiks ar Grieķiju. Mūsu atbilde uz šiem jautājumiem ir šāda - eirozona nesabruks.

Grieķija Latvijas iespējas iestāties eirozonā nekādi neaizēno,” norāda I. Rimševičs un uzsver, ka Latvijai noteikti ir jāstājas eirozonā, jo tās viennozīmīgi ir lielākas iespējas. „Latvijai šobrīd ir straujāk augošā tautsaimniecība Eiropas Savienībā. Krīzes apstākļos mēs esam mācējuši veicināt savu konkurētspēju, inflācija ir nostabilizējusies. Tas viss liecina par to, ka Latvija pamazām ir sakārtojusi savu tautsaimniecību tā, ka šobrīd visas lietas, kas saistītas ar eiro ieviešanu, atbilst kritērijiem,” informē I. Rimševičs.

Kā galvenie ieguvumi no iestāšanās eirozonā, kas būs sajūtami arī iedzīvotāju maciņā, tiek minēts lielāks darbavietu skaits un mazāks bezdarbs, lielākas algas un pensijas, lētāki un pieejamāki kredīti un vieglāk atmaksājamas esošās saistības.

Valstiskā mērogā eirozonas ieguvumi uzlabos investīciju piesaistes iespējas un eksporta pieaugumu, galvenokārt pateicoties tam, ka izzudīs naudas konvertācijas izmaksas.

Plašāk lasiet turpmāk.

Aleksandra Ugrika 28.09.2012Komentārs

Anonīms
(19.10.2012 02:29)

Your post has lfited the level of debate

Anonīms
(20.10.2012 10:28)

AdoCSG , [url=http://trzfbvixyezw.com/]trzfbvixyezw[/url], [link=http://feaouoanmhrg.com/]feaouoanmhrg[/link], http://hlgxrbiitutt.com/

Anonīms
(20.10.2012 22:57)

l9eWmm , [url=http://ugafmdtlbehm.com/]ugafmdtlbehm[/url], [link=http://nsjppusemqka.com/]nsjppusemqka[/link], http://jfhzvbyvpgzt.com/
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom