Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
Māksla: Atis Jaksis: Māksla bez cenzūras un bez režisora (0)

Tā par sevi saka Atis Jaksis, kura gleznu izstāde pagājušonedēļ tika atklāta Jēkabpils Tautas nama Baltajā zālē.

Viņa gleznu tēmas lielākoties ir saistītas ar Svētajiem rakstiem un cilvēcei tik raksturīgajām vājībām, taču gleznas uzrunā skatītāju ne tikai tādēļ. Autors par tām prot saistoši pastāstīt un to veicina arī viņa aktiera talants. 

Atis Jaksis ir rehabilitācijas centra „Dūjas” saimniecības vadītājs Jēkabpils novadā, bet viņa dzīve vienmēr bijusi saistīta ar mākslinieku aprindām. 

"Es nepiederu pie tiem māksliniekiem, kuri glezno, piemēram, laivu ūdenī vai līdzīgas dabas ainavas. Mana māksla – tas ir mans notikums, mans pārdzīvojums, es šo notikumu modelēju uz audekla vai preskartona, vienalga. Man nav ievērotas arī tradicionālās glezniecības tehnikas, galvenais ir ideja. Izstādes galvenais darbs saucas „Absolūtā patiesība”. Tas ir tas, ko meklēju es un, domājams, mēs visi meklējam savā dzīvē. Ko redzam šajā gleznā? It kā nekā tur nav – tunelis, kaut kādi krāsu pleķi, bet patiesībā šeit ir Svētie raksti, ar tiem saistītais stāsts. Visi pārējie darbi ir apkopoti šajā vienā, jo visa mana glezniecība sākas un beidzas ar Svētajiem rakstiem. Mani neinteresē piedzīvojumi, seriāli, viss sākas un beidzas šeit. Svētie raksti ir tā aka, no kuras es smeļos, tā iedvesma."

PLAŠĀK LAIKRAKSTA "JAUNAIS VĒSTNESIS" 30.SEPTEMBRA NUMURĀ 30.09.2014Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom