Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     323
             Vakar:      455
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Ekonomika: Latvija un Turcija vienojas par ekonomiskās sadarbības uzlabošanu lauksaimniecībā (0)

Ceturtdien, 23. oktobrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Turcijas Republikas lauksaimniecības ministrs Mehmets Mehdi Ekers parakstīja Latvijas un Turcijas protokolu par tehnisko, zinātnisko un ekonomisko sadarbību lauksaimniecībā, kas turpmāk uzlabos abu valstu ekonomisko sadarbību.

“Latvijas un Turcijas parakstītais dokuments par sadarbību lauksaimniecībā Latvijai ir ļoti svarīgs, jo sekmēs abu valstu uzņēmēju savstarpējās tirdzniecības aktivizēšanos. Protokols arī sekmēs Latvijas un Turcijas pārtikas un veterināro dienestu sadarbību, lai atceltu atsevišķas barjeras, kas pašlaik kavē ekonomisko sadarbību. Esmu gandarīts, ka Turcijas valdība ir gatava uzlabot ekonomisko sadarbību ar Latviju,” paskaidro zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Tikšanās laikā zemkopības ministrs Turcijas kolēģim uzsvēra, ka Latvijas lauksaimnieki un pārtikas ražotāji ir gatavi savu lauksaimniecības un zivsaimniecības produkciju eksportēt uz Turciju. Turcijas lauksaimniecības ministrs, izprotot Krievijas sankciju negatīvo ietekmi uz Latvijas lauksaimniecības un pārtikas produktu ražošanas nozarēm, pauda Turcijas gatavību paplašināt to Latvijā ražoto pārtikas produktu importa apjomu, kurus ir aizliegts ievest Krievijā.

Jau ziņots, ka kopš 2013. gada dzīvu liellopu eksports no Latvijas uz Turciju ir apturēts, kaut gan Latvijas lauksaimnieki vēlas liellopu eksportu uz šo valsti atjaunot. Latvija joprojām uzskata Turcijupar vienu no prioritārajiem trešo valstu tirgiem dzīvu liellopu eksportā un vēlas panāktliellopu eksporta atjaunošanu, jo Turcijā ir augstākas cenas, nekā ES tirgū.

Zemkopības ministrs sarunā uzsvēra, ka Latvijā pēdējo gadu laikā strauji attīstījusies arī aitkopības nozare un mūsu valsts aitkopji ir gatavi uz Turciju eksportēt aitas.

Informāciju sagatavoja Dagnija Muceniece, 

Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja 24.10.2014Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom