Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     235
             Vakar:      542
            


twitterBlogo arī Tu!
Vēsture: Skolotājs Blūms Zalvē (0)

Vilnis Vietnieks, publicists

1903. gada septembris pieturējās silts un saulains. Tikai septembra otrajā pusē rīta salna izgreznoja Lielzalves pagastskolas un ķestera mājas tuvumā augošos bērzus un kļavas ar dzeltenīgu rudens rotu.

Kādā darbdienas pēcpusdienā septembra beigās Lielzalves pagastskolas pārzinis Eduards Blūms sava dzīvokļa viesistabā sēdēja pie lielā galda un kārtoja skolēnu sarakstus jaunajam mācību gadam. Bija pēdējais laiks sastādīt skolnieku sarakstus, jo 15. oktobrī sāksies mācības.

Lielzalves pagastskolā tāpat kā citu pagastu skolās bērni mācījās trīs ziemas. Tie skolēni, kuri gatavojās turpināt mācības apriņķa skolā vai kādā amatniecības skolā, papildus varēja mācīties arī ceturto ziemu. 

Otrziemnieku un trešziemnieku sarakstu sastādīšana pagastskolas pārzinim galvassāpes neradīja. Vislielākās neskaidrības bija ar pirmziemniekiem. Daļu skolnieku bērnu vecāki bija pieteikuši. Taču no iepriekšējo gadu pieredzes Blūms zināja, ka vairāki pirmziemnieki ieradīsies skolā bez pieteikšanās. Arī viņiem vajadzēs nodrošināt vietu skolas solā un mācību grāmatas. Pirmziemniekiem nāksies rezervēt vietas klasē.

PLAŠĀK LAIKRAKSTA "JAUNAIS VĒSTNESIS" 30.JANVĀRA NUMURĀ UN TURPINĀJUMOS 3. UN 6.FEBRUĀRĪ

Attēlā: Eduards Blūms ar ģimeni.

Sieva Minna, dēls Valdis un meitas Velta un Tija

20.gadsimta sākumā. 30.01.2015Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom